۱۷ هزار نفر برگزاری انتخابات را در البرز عهده دارند

۱۷ هزار نفر برگزاری انتخابات را در البرز عهده دارند
شناسه خبـر : ۱۱۴۳۷۰ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۱

رییس ستاد انتخابات استان البرز گفت: ۱۷ هزار نفر نقش خود را به عنوان عوامل اجرایی در انتخابات اجرا خواهند کرد، چرا که مهمترین رویداد سیاسی کشور را در پیش رو خواهیم داشت.

"مرتضی ولی‌پوری" در نشست با اصحاب رسانه البرز افزود: انتخابات متعلق به فکر خاصی نیست و مالک آن مردم هستند؛ حضور افراد مختلف در هیات‌های اجرایی، نظارت نشان می‌دهد دولت مجری انتخابات است.

رییس ستاد انتخابات با اشاره به اینکه فردا پنجشنبه ساعت هشت صبح تبلیغات به اتمام می‌رسد، افزود: اخذ آرا از مردم روز جمعه آغاز خواهد شد و مردم بار دیگر حماسه می‌آفرینند.

وی بیان کرد: دشمن هر روز علیه ارزش‌های انقلاب قلم‌زده و توطئه می‌کند لذا اصحاب رسانه به عنوان افسران جنگ نرم باید پاسخگوی سناریوهای مغرضانه آن‌ها باشند.

رییس ستاد انتخابات البرز افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب جنگ نرم و جهاد تبیین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، لذا این مقوله وظیفه خبرنگاران را برای نشان دادن حقایق دو چندان می‌کند.

وی اظهار کرد: باید نقش خود را در وقایع سیاسی و اجتماعی، خدمات و دستاوردهای جمهوری اسلامی مشخص و آن را برای مردم تشریح کنیم تا در جریان قرار بگیرند.

تامین مسکن، معیشت، عمران و آبادانی وظیفه دولت است

ولی‌پوری تامین مسکن، معیشت، عمران و آبادانی را وظیفه دولت دانست و تصریح کرد: در مرحله دوم انتخابات باید مشارکت مردم را برای حضور پای صندوق‌های رأی افزایش دهیم.

رییس ستاد انتخابات البرز با اشاره به اینکه مشارکت مردم عامل ناامیدی دشمن و افزایش پشتوانه انقلاب است، افزود: باید با سیاه‌نمایی‌ها مقابله کرد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به طور همزمان در ۱۱ اسفند ماه برگزار شد که بر اساس آمار نهایی انتخابات از مجموع ٣٤١هزار و ٥١٨ رای از آراء صحیح صندوق ها، "علیرضا عباسی" با ١٠٨ هزار و ٢٤١ رای به عنوان یکی از نمایندگان مردم حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد به مجلس راه یافت.

"علی شیرین زاد" با کسب ٥٥ هزار و ٢٣ رای و " مصطفی سعیدی سیرایی" با ٤٠ هزار و ٢٣٦ رای در مرحله نخست رای گیری به مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی راه یافتند .

استان البرز دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی و ۲ نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان البرز ۶۴۸ نفر ثبت نام کرده بودند که صلاحیت ۷۵ درصد آنان تایید شده بود.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz