میزان 170200 تن خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی در سال 1402 توسط شبکه تعاونی های تعاون روستایی استان البرز

میزان 170200 تن خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی  در سال 1402 توسط شبکه تعاونی های تعاون روستایی استان البرز
شناسه خبـر : ۱۱۴۳۷۶ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰

مصدقی مدیر تعاون روستایی استان خبر داد:از ابتدای شروع فصل خرید در سال گذشته تا پایان سال 1402 میزان 170200 تن تولیدات کشاورزان استان شامل گندم، جو، کلزا ، سبوس بصورت تضمینی و توافقی خریداری گردیده است. مصدقی بیان داشت: بدون شک خرید توافقی محصولات کشاورزی آن هم در شرایطی که کشاورزان با مشکلات بسیاری برای فروش محصول خود مواجه هستند راهکاری مؤثر به منظور افزایش کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از تولیدکننده بخش کشاورزی و مصرف کننده به شمار می‌رود؛ خرید توافقی و تضمینی محصولات تولیدی همچنین می‌تواند عاملی برای حذف واسطه‌ها و دلالان و برگشت سود واسطه‌گری به خود کشاورزان و خریداران باشد.

مصدقی مدیر تعاون روستایی استان خبر داد:از ابتدای شروع فصل خرید در سال گذشته تا پایان سال 1402 میزان 170200 تن تولیدات کشاورزان استان شامل گندم، جو، کلزا ، سبوس بصورت تضمینی و توافقی خریداری گردیده است.

مصدقی بیان داشت: بدون شک خرید توافقی محصولات کشاورزی آن هم در شرایطی که کشاورزان با مشکلات بسیاری برای فروش محصول خود مواجه هستند راهکاری مؤثر به منظور افزایش کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از تولیدکننده بخش کشاورزی و مصرف کننده به شمار می‌رود؛ خرید توافقی و تضمینی محصولات تولیدی همچنین می‌تواند عاملی برای حذف واسطه‌ها و دلالان و برگشت سود واسطه‌گری به خود کشاورزان و خریداران باشد.

وی تصریح کرد : در شرایطی که کشاورزان با مشکلات عدیده‌ای برای فروش محصولاتشان روبه رو هستند یکی از اولویت‌های تعاون روستایی استان البرز خرید برخی از محصولات زراعی و باغی به صورت توافقی می باشد.

 

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz