دومین مجوز گردشگری کشاورزی در البرز صادر شد/ رونق گردشگری کشاورزی می‌تواند مانع تغییر کاربری اراضی کشاورزی باشد

دومین مجوز گردشگری کشاورزی در البرز صادر شد/ رونق گردشگری کشاورزی می‌تواند مانع تغییر کاربری اراضی کشاورزی باشد
شناسه خبـر : ۱۱۴۳۹۸ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از صدور دومین مجوز گردشگری کشاورزی در روستای اغشت شهرستان ساوجبلاغ برای گسترش این نوع گردشگری در استان البرز خبر داد.

به گزارش شهروند البرز رحیم خاکی روز دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 با اعلام این خبر گفت: این مجوز گردشگری کشاورزی از نوع باغ، در روستای اغشت شهرستان ساوجبلاغ در استان البرز صادر شده است. 

به گفته مدیر کل میراث‌فرهنگی استان البرز با توجه به ظرفیت‌های بالایی که شهرستان ساوجبلاغ در زمینه کشاورزی وگردشگری دارد، می‌توان با اجرا و توسعه طرح‌های گردشگری کشاورزی، تجربه مهیج طبیعت‌گردی وبازدید از مزارع کشاورزی را برای گردشگران به ارمغان آور که این امر نیاز به همراهی سایر دستگاه‌های مرتبطبرای صدور مجوز دارد.

او گردشگری کشاورزی را یکی از شاخه‌های مهم صنعت گردشگری عنوان کرد که البرز ظرفیت‌های بسیاری در این زمینه دارد و افزود: توسعه گردشگری کشاورزی، علاوه بر درآمدزایی در حوزه گردشگری، می‌تواند به عنوان درآمد ثانویه‌ای برای کشاورزان به شمار آید و حتی از نابودی و تغییر کاربری گسترده اراضی کشاورزی جلوگیری کند.

بخش‌های متنوع مجموعه گردشگری کشاورزی اغشت

 بهره‌بردار این پروژه گردشگری کشاورزی با بیان خدماتی که در این مجموعه گردشگری کشاورزی ارائه می‌شود، اظهار کرد: این مجموعه دارای چند بخش از جمله باغ میوه و گلخانه است که گردشگران می‌توانند علاوه بر گردش تجربه چینش و تهیه میوه از باغ را به طور مستقیم داشته باشند.

جهانبخش قاهری گردش در گلخانه و تهیه گل به صورت مستقیم را از دیگر بخش‌های مجموعه عنوان کرد و افزود: همچنین چند آلاچیق سیار و تخت در باغ برای استراحت و پذیرایی سبک و محلی و در این مجموعه فراهم است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz