معاون رئیس جمهور:

آمارها نشان از ثبات اقتصادی کشور دارد

 آمارها نشان از ثبات اقتصادی کشور دارد
شناسه خبـر : ۱۱۱۵۱۴ چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

معاون اجرایی رییس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: آمارها نشان از ثبات اقتصادی دارد و در مرداد ماه امسال تورم ۶۰ درصدی مرداد سال قبل به ۴۰.۵ درصد رسیده است.

صولت مرتضوی در مراسم افتتاح طرحهای مورد حمایت صندوق کارآفرینی استان البرز که در زیبادشت فردیس برگزار شد،  افزود: ما به ثبات رسیده ایم و خروج ثبات رونق است و خروجی رونق مهار تورم خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه از جمله توفیقات دولت سیزدهم دیپلماسی فعال و آبرومندانه در عرصه بین الملل است،  اظهار داشت: این دولت اقتصاد کشور را از شرطی بودن نجات داد.
وی ادامه داد: این دولت در مواجه با مشکلات و پاسخ به مطالبات مردم نه وابسته به حل مذاکرات است و از عدم اختیار صحبت میکند و این دولت در وسط میدان و خط مقدم نبرد قرار دارد تا مشکلات مردم را حل و فصل کند.
مرتضوی با بیان اینکه هر چند کمی بیشتر از یکسال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد ولی با تاسی از مکتب شهدا توانسته‌ایم در زمره اصحاب ما می‌توانیم قرار بگیریم.
این مسئول اضافه کرد: امروز دولتمردان در مواجه با هر مشکلی می‌گویند می‌شود و کارها شدنی است.
معاون اجرایی رییس جمهور با تایید بر اینکه این دولت خود را خادم مردم می‌داند، گفت:  از ابتدای این دولت ۳۱ سفر استانی و هفت سفر موضوعی انجام شده و دولتمردان با عزم جازم وارد کار شده اند.
وی توضیح داد: دولت سیزدهم تنها دولتی است که در کوتاه ترین زمان برنامه تحولی خود را تدوین کرد که این برنامه تحولی تفاوت زیادی با دولت‌های قبلی دارد.
مرتضوی اضافه کرد: این دولت هم برنامه دارد و هم از کارنامه درخشانی برخوردار است.
وی ابراز کرد: دولت برای عمل به وعده‌های خود مثل ایجاد اشتغال و ساخت مسکن عزم خود را جزم کرده و موانع موجود در تحقق این اهداف را از میان بر می‌دارد.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه توضیح داد:  در طول یکسال گذشته در بدنه دولت اقدامات زیادی در استانهای مختلف از جمله البرز  صورت گرفته که گازرسانی به روستاها، مدرسه سازی و اشتعالزایی بخشی از آنها بوده است.
مرتضوی با اشاره به اینکه این دولت سرمایه گذاری را مقرون به صرفه کرده است، اضافه کرد:  متاسفانه در گذشته اقتصاد ما رقابتی و رانتی بود و سالانه  دولت ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار برای تنظیم بازار هزینه می‌کرد.
این‌ مسئول ابراز کرد: در گذشته دولت ۳۱ میلیارد دلار برای تنظیم بازار ارز ، ارز مداخله ای وارد می کرد که باعث شد قیمت ارز ده برابر بشود.
وی تاکید کرد: دولت قبل برای اینکه به بازار سکه تعادل دهد ناچار شد چندین تن طلا و سکه را ذوب کند ولی چه تعداد از مردم توانستند از مواهب آن بهره مند شوند؟ این دولت رانت و فساد کشور را از بین برده و با خشکاندن بستر فساد، دست فسادگران بسته است.

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz