استاندار البرز خبر داد:

تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی تهران و چین با هدف بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی امضا شد


تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی تهران و چین با هدف بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی امضا شد
شناسه خبـر : ۱۱۴۵۷۷ شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۰

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران و ایالت گنگسو چین با هدف بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی منعقد شد.

 

به گزارش شهروند البرز، مجتبی عبداللهی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران واقع در استان البرز در خصوص بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی که روز شنبه ۲۶ خردادماه ۱۴۰۳ در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، ضمن خیرمقدم به هیات چینی با اشاره به اقدام دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران در خصوص تهیه و تدوین سند امنیت غذایی کشور، افزود: این دانشگاه تحقیقات خود را با هدف تهیه و تدوین سند امنیت غذایی کشور در سراسر ایران آغاز کرده و بنا به راهبردهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی ) و مسئولیتی که از سوی دولت گرفته، درصدد تکمیل این سند است.

وی به امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی تهران با هیات علمی ایالت گنگسو چین، اشاره کرد و گفت: با توجه به تحقیقات و تجارب این ایالت در خصوص بیابان زدایی و کشت در مناطق گرمسیری و بیابانی، استان البرز بعنوان پایلوت اجرای طرح تحقیقات مشترک گنگسو و دانشگاه کشاورزی تهران مشخص شد.

عبداللهی افزود: براین اساس اقدامات و تحقیقات مشترک با هدف بیابان زدایی در البرز اجرایی می شود و به مرور به سایر نقاط کشور نیز انتقال داده خواهد شد. 

وی گفت: به طور قطع موفقیت این طرح تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت هوا، گسترش فضای سبز، کاهش ریزگردها و مناطق بیابانی و جلوگیری از تبعات افزایش بیابان ها و کانون های ریزگرد، خواهد داشت. 

استاندار البرز افزود: زمینه های این همکاری مشترک طی جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و اکنون با افتتاح آزمایشگاه مشترک منابع طبیعی و کشاورزی مناطق خشک ایران و چین به مرحله اجرا رسیده است. 

وی گفت: این طرح از اعتبارات ویژه بین المللی برخوردار است و اجرای آن بلافاصله آغاز می شود‌.

 

به پیج اینستاگرامی «شهروندالبرز» بپیوندید
instagram.com/shahrvand.alborz